wtorek, 24 lutego 2015

Zrób sobie szelki!

Dzisiaj też będzie o szelkach, ale od tej drugiej strony. Zapowiadałam ten wpis kilka dni temu, więc nie mogę nie dotrzymać słowa. Szelki to prosta sprawa i każdy z Was na pewno sobie z nimi poradzi, skompletowanie wszystkich potrzebnych elementów to już połowa roboty :)
Nie ukrywam, że ten tutorial to także mały ukłon w stronę męskiego grona czytelników, ponieważ po ostatnim wpisie DIY >tutaj<, typowo dla kobiet, dostałam sygnały, żeby pomyśleć o płci przeciwnej. Myślę, że szelki na początek będą ok, a jak wiadomo, są dodatkiem uniwersalnym.

Najpierw o tym, co niezbędne:
1. nożyczki
2. żabki 3x
3. łatka skórzana 2x
4. regulatory 2x
5. guma ok 2,4 m
6. nić
7. igły
8. szpilki


Pamiętaj, aby akcesoria drobne (żabki, regulatory) miały odpowiednią szerokość. Upewnij się, że przełożysz przez nie gumę!

*W tym tutorialu pokazuję szelki, które na plecach łączą się i przechodzą w jeden pasek. Jeśli chcesz osiągnąć inny efekt, zweryfikuj potrzebne akcesoria do swoich potrzeb lub pytaj w komentarzu.


Zacznij od podzielenia gumy na dwie części równej długości (każdy ok 110-120 cm). Zaczynamy robić pierwszą szelkę i wsuwamy regulator tak jak na zdjęciach poniżej.

Przesuń go swobodnie mniej więcej na środek paska,

a przez jeden z końców przełóż żabkę:


Ten sam koniec musicie teraz przełożyć przez regulator, możecie spiąć szpilką lub od razu zszyć, jak Wam wygodniej:

Po zaciśnięciu/zamknięciu regulatora powinniście uzyskać taki efekt:

Teraz trzeba analogicznie przygotować drugą szelkę

No i pozostało Wam jedynie połączyć szelki, kończąc je jednym paskiem z żabką. Łatki przydadzą się dwie, ponieważ niezależnie od tego jak szelki będziecie nosić, mają wyglądać dobrze i estetycznie. 

Przymierzamy łatkę, żeby zakrywała łączenie szelek. Zwróć uwagę na kąt pod jakim się krzyżują.


Z tyłu wygląda to tak, później druga łatka zakryje ten element (końce można przypalić, żeby się nie strzępiły) 

Łatki możecie przyszyć ręcznie, ja tak właśnie zrobiłam. Musiałam użyć dwóch różnego koloru, ale nie przeszkadza mi to :) Przyszyta łatka prezentuje się tak:

Ostatni krok to przyszycie ostatniej żabki na końcu gumy i teraz już tylko przypinamy!


Więcej zdjęć TUTAJ.

Spróbujcie zrobić samodzielnie, zanim kupicie gotowe :)

Miłego wieczoru!

1 komentarz:

  1. świetna robota, gdzie kupiłaś ten regulator, wydaje się być świetny, inne bardziej dostępne nie mają tego oczka do przyszycia, a przy grubszym materiale staje się to bardzo uciążliwe,
    Świetna łatka ze skóry, gratuluję!

    OdpowiedzUsuń